Tydzień Empatii!

EMPATIA

Empatia to „pełne szacunku rozumienie tego, co w danym momencie doświadczają inni”. To stan  „oczyszczenia naszego umysłu i słuchania innych całym sobą”.

To po prostu bycie z sobą, bycie dla kogoś.

2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Empatii – umiejętności, która nabiera coraz większego znaczenia społecznego. I Montessori Mountain School w Przyłękowie dołączyła się do Akcja Empatia – Współpraca Oparta na Empatii

W związku z nim w Przyłękowie działo się bardzo wiele.

Działania rozpoczęliśmy bajką o empatii, po niej wszyscy uczniowie wzięli udział w tworzeniu logo empatii. Na co dzień przeprowadzonych zostało wiele rozmów na temat m.in. szacunku do drugiej osoby, do siebie samego, na temat codziennych relacji z tymi, których mamy najbliżej, z którymi buduje się społeczność. Na koniec odbyła się niezwykła uczta z ogromnym stołem na 100 osób, zastawionym wspaniałymi dobrami, wspaniałymi, bo przyniesionymi z myślą o Kimś!

Wszyscy głośno podkreślali fakt, że empatia nie jest, nie może być świętem, jest codziennością.

DSCN3458 DSCN3461 DSCN3468 DSCN3486 DSCN3487 DSCN3717 DSCN3723 DSCN3724