kona

Twórcy zmian na lepsze są patriotami!

W Szkołach z mocą zmieniania świata, rozwijając sprawczość i podmiotowość dzieci, ale też całej społeczności szkolnej, kształtuje się świadomych i aktywnych obywateli.

Obchody Dnia Niepodległości nie muszą być nudnymi „KuCzciami” podczas których dzieci czytają z kartek co przygotowali dla nich nauczyciele, a reszta siedząc na materacach na sali gimnastycznej tylko czeka, aż to się wszystko skończy i można będzie pójść do domu, bo na szczęście lekcje są skrócone i nie ma dzisiaj już matematyki.

W Szkole Podstawowej w Konarach co roku odbywa się gra terenowa Śladami Niepodległości, trochę więcej o tej grze terenowej napiszemy wkrótce, tymczasem zapraszamy do zobaczenia zdjęć z zeszłorocznych obchodów.

konakonary1

W Gimnazjum nr 1 w Gdyni uczniowie wyśpiewują pieśni, które przywołują im na myśli Niepodległą i robią zdjęcia Biało-czerwonej!

gdynia 12 gdynia

W Szkole Podstawowej NoBell odbyła się debata, którą można obejrzeć tutaj.

no bell

W Zespole Szkół Publicznych w Radowie Małym na wielkich formatach zastanawiali się, co to znaczy „ojczyzna”.Kuba z
Magda, Wiktoria, Paulina: Ojczyzna, to kraj, w którym mieszkamy, to dom rodzinny, wspomnienia rodzinne, to też symbole narodowe, język polski, pieśni patriotyczne.

radowo male radowo male 1

Czy mamy coś za złe „KuCzcią”? Nie, w Szkole Podstawowej nr 4 odbyła się piękna i autentyczna uroczystość przygotowana przez uczniów podczas której Polska została spersonifikowana.

ełk 1 ełk

Tymczasem w Przyłękowie, za sprawą Montessori Monuntain School świętowała cała społeczność!

DSCN3723

Poszukajmy sposobów świętowania razem z dziećmi, przecież patriotyzm nie jest nudny i oficjalny. Jest codziennością, piękną, radosną, niepodległą!