IMG_2576-1024x683

Szkoła przedsiębiorczości – Szkoły z mocą zmieniania świata dzielą się wiedzą

Cieszymy się, że Szkoły z mocą zmieniania świata dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami także poza terenem Polski.

IMG_2576-1024x683

Rozpoczęła się konferencja podsumowująca wyniki pracy dwóch projektów.

Dziś odbyło się otwarcie konferencji, podczas której zostaną ogłoszone wyniki wykonanego w dwóch projektach: „Szkoła przedsiębiorczości wiejskiej” i „Kluby dialogu społecznego. Publiczne wsparcie dla reformy samorządu terytorialnego na Ukrainie”.

Udział w wydarzeniu biorą: Przemysław Fenrych – organizator projektów (Fundacja rozwoju demokracji lokalnej, Polska m. Szczecin), Elena Gazizowa (Instytut demokracji im. Filipa Orlika), Elena Borodina (Instytut ekonomii i prognoz Narodowej akademii nauk Ukrainy), Wacław Іdziak – polonista, socjolog, autor projektów mających na celu przywrócenie wsi, Marek Sztark – animator kultury, Ewa Radowicz – dyrektor szkoły w miejscowości Radowe Małe (Polska), Ashoka Szkoły z mocą zmieniania świaa, a także słuchacze i trenerzy obu projektów.

– Przez ten czas udało się zrealizować wiele planów, zamierzeń, pomysłów: przeprowadzono szereg szkoleń, warsztatów, stworzono historię obu projektów na naszej stronie internetowej, przygotowano ponad dziesięciu tematycznych posłańców, na podstawie wyników pracy wydrukowano aktualne wydanie „Wielowymiarowa turystyka”, analogów którego nie ma na Ukrainie.
A jeszcze został przygotowany film o pracy Klubów dialogu społecznego, – zauważa Przemysław Fenrych. – To potężne, łatwe i to jest ważna sprawa, której celem jest podniesienie jakości życia, przyczynianie się do kształtowania społeczeństwa demokratycznego, a także stworzenie warunków dla partnerstwa Polski i Ukrainy. I w tym kierunku udało nam się przejść daleko do przodu.

Materiał przetłumaczony przez Anastasiię Kirieieva: http://bit.ly/2h5oZA3