Złóżmy życzenia mieszkańcom naszej gminy


Inicjatywy realizowane w Szkołach z mocą zmieniania świata są nowatorskie, nie dlatego, że nikt wcześniej tego nie wymyślił. Są nowatorskie, bo realizowane w prostocie, z wyjątkowym zaangażowaniem i konsekwencją.

Okres Świąt Bożego Narodzenia wypełnia świat życzliwością, uśmiechem, radością. Niestety zwykle brakuje ich  na co dzień. Częściej napotkamy trudności i niechęć podania pomocnej dłoni przez drugiego człowieka. Uczniowie naszej szkoły postanowili to zmienić. W pochmurny, wietrzny i deszczowy dzień, ale z garścią promienistych uśmiechów wyruszyli na uliczki Radowa Małego z życzeniami świątecznymi do wszystkich jego mieszkańców. Pukając od drzwi do drzwi przekazali  setkom ludzi świąteczne życzenia. Dla wielu było to miłe zaskoczenie. Samotni, niekiedy zapomniani przez bliskich, otrzymali od dzieci odrobinę nadziei, wiary i bezcennego uśmiechu. Akcja zakończyła się powodzeniem. Nasze dzieci mają poczucie zrobienia czegoś dobrego dla innego człowieka. Mamy nadzieję, że zwyczajnej ludzkiej życzliwości nam wszystkim wystarczy na dłużej niż święta!

 

Zapisz

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *